Aktualności

Dzień siódmy

7 sierpnia 2022r.
Zagórów – Rychwał
dzień siódmyMało jest takich dni na pielgrzymce, że wstaje się o godz. 7.00. Można wtedy spróbować odespać zaległe noce (bo raczej na zapas wyspać się nie da). Niedzielną Mszę św. przeżywamy razem ze wspólnotą parafialną w Zagórowie, razem z tymi, którzy gościli nas ostatniej nocy.
To właśnie dziś, jest ten dzień, kiedy uświadamiamy sobie, że już połowa drogi za nami. Wszystko zaczyna przyspieszać – stają nam przed oczami kolejne osoby, którym obiecaliśmy modlitwę, Komunię św., wypadałoby zadzwonić do domu, no i trzeba wreszcie wysłać kartki, żeby doszły zanim wrócimy 😉
W grupach wsłuchiwaliśmy się w świadectwo pielgrzymkowych rodziców oraz konferencje ks. Krzysztofa i ks. Grzegorza.
Dziś PPKK od Trąbczyna wędruje inną trasą. Kilka miejscowości odwiedzamy po raz pierwszy i co jest piękne – Gospodarze tak samo na nas czekają, jakbyśmy gościli u nich od lat. Na pielgrzymim szlaku pojawiły się Bożatki, Wardężyn i Rychwał i dziś nikt nie wie, czy spotkamy się tu za rok. Czy Pan Bóg dał nam to doświadczenie, tylko na dziś, czy może te miejscowości wpiszą się na stałe w trasę pielgrzymki.
I tu kolejna myśl. Na przestrzeni lat trasa pielgrzymki ze Skrzatusza na Jasną Górę była modyfikowana z powodów logistycznych, ale nie były to wielkie zmiany. Tak samo było w ubiegłym roku (kiedy miejscem noclegu stał się Koźminek), tak jest i w tym. A w naszej historii mamy przecież pielgrzymowanie promieniste do Skrzatusza i dopiero dalej na Jasną Górę czy pielgrzymkę „od morza do Tatr”.
Dziś ani słowa o jedzeniu, bo cytując klasyka 😉 „na pielgrzymce ciągle jemy no i chodzimy, oczywiście”.

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk