Aktualności

Dzień pierwszy

1 sierpnia 2022r.
Skrzatusz – Piła
dzień pierwszyW samo południe, Mszą św. w Skrzatuskim Sanktuarium rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska.
Na Eucharystię, rozpoczynającą jubileuszową pielgrzymkę, poza tegorocznymi pielgrzymami, zostali zaproszeni wszyscy, którzy tworzyli jej struktury w poprzednich dekadach.
Nie zabrakło byłych dyrektorów, przewodników oraz pielgrzymów, którzy przez lata wędrowali ze Skrzatusza, czy wcześniej promieniście z różnych miast diecezji na Jasną Górę.
Po posiłku, na który zaprosił nas ks. kustosz – sam niegdyś pielgrzym i dyrektor pielgrzymki, po błogosławieństwie księdza biskupa Krzysztofa Zadarki, wyruszyliśmy w drogę. Pierwszy etap wędrowania upłynął pod znakiem wprowadzającej konferencji ks. Krzysztofa - ojca duchownego pielgrzymki, który słodką niespodzianką rozpoczął razem z nami świętowanie Jubileuszu.
Po dwuletniej przerwie w swoje gościnne progi zaprosiło nas Szydłowo. Mogliśmy odpocząć, posilić się i porozmawiać z tymi samymi od lat gospodarzami, którzy znowu zechcieli nas ugościć. Zanosi się na to, że będzie to pielgrzymka trochę sentymentalna.
Wieczorny apel i spotkania przy wielu pilskich stołach dało okazję do wspólnego przeżywania naszego pielgrzymowania razem z ludźmi, do których jesteśmy posłani.
Pragniemy być Jego świadkami

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk