Aktualności

Dzień piąty

5 sierpnia 2022r.
Kłecko-Witkowo
dzień piąty6.00. wyjście z Kłecka. Mimo, że dzisiejszy etap nie należy do najdłuższych, tak wczesny wymarsz spowodowany jest długim postojem w Gnieźnie. Pokrzepieni przepysznym śniadaniem, przygotowanym przez mieszkańców miejscowości Obora, wyruszyliśmy w kierunku pierwszej stolicy Polski. W Gnieźnie przywitał nas ks. bp Krzysztof Zadarko, który przewodniczył uroczystej Eucharystii. Ks. biskup jako przewodniczący Rady KEP ds. Migrantów, Turystyki i Pielgrzymek wizytuje różne pielgrzymki – chcąc poczuć atmosferę naszej, wyruszył na jeden etap z grupą drugą.
Słońce na razie nam nie odpuszcza, ale stosujemy się do zaleceń księdza pilota: woda czapa, krem i z każdym dniem bliżej Jasnej Góry. Przypomina nam o tym Nowenna, do Matki Bożej Częstochowskiej którą rozpoczęliśmy wczoraj.

Warto przy okazji nowenny wspomnieć tych wszystkich, których intecje niesiemy. Na pielgrzymkę zabieramy przecież nie tylko własne intencje, ale również intencje diecezji, naszych parafii, intencje naszych bliskich, naszych Gospodarzy oraz intencje tych wszystkich, którzy tworzą Złotą Grupę. Codziennie w tych wszystkich intencjach sprawowana jest Eucharystia

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk