Aktualności

Dzień dziesiąty

10 sierpnia 2022r.
Błaszki-Złoczew'
dzień dziesiątyPo pierwszym etapie dochodzimy do Gruszczyc – tam po Eucharystii i przygotowanym przez Gospodarzy śniadaniu, ruszyliśmy w dalszą drogę. Dzisiejsza trasa wiodła w zdecydowanej części przez lasy. Postoje, też mieliśmy w lasach, więc nasze służby dogadzały nam, jak tylko mogły, aby niczego nam nie brakowało. O postojach jeszcze trochę dziś powiemy.
W trakcie drogi wysłuchaliśmy świadectwa siostry Joanny – dla wielu ludzi trudny temat na dziś – patriotyzm. W Chajewie, na obiad do swoich domów zaprosili nas mieszkańcy - to błogosławiony czas spotkań, często z wielopokoleniowymi rodzinami, które od lat przyjmują nas w swoich domach.
Dziś krótko o postojach. W czasie postoju właściwie mało kto stoi 😉 – to czas, żeby odpoczęły nogi, więc raczej się siedzi, albo leży. O częstotliwości, miejscu i czasie postoju decyduje ks. Tomasz – pilot. Postoje są zabezpieczane tak, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ważne, żeby pielgrzymi mieli dostęp do służby medycznej, toalet, no i żeby mogli wypocząć. To pilot decyduje, kiedy znowu wypuścić grupę na trasę. Nasz ks. Tomasz oprócz charakterystycznej odblaskowej kamizelki używa pomarańczowej „szczekaczki”, przez którą nadaje komunikaty: np. „dwójeczka wstajemy”, albo słynna „woda, czapa, krem”...

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk