Aktualności

Dzień czwarty

4 sierpnia 2022r.
Wągrowiec-Kłecko

dzień czwarty

Dzisiejsza Eucharystię w pocysterskim klasztorze ojców paulinów w Wągrowcu poprzedziło wspólne odśpiewanie „godzinek”. Rzadko na trasie mamy taką możliwość, aby śpiewać je w kościele, raczej są formą modlitwy śpiewanej w grupach na rozpoczęcie dnia. Sama Msza święta była pochyleniem się nad istotą sakramentu małżeństwa i dziękczynieniem za jego dar. Dziś małżeństwa pielgrzymkowe oraz małżeństwa naszych Gospodarzy w czasie liturgii odnowiły składane sobie przyrzeczenia. Najmłodsze stażem pielgrzymkowe małżeństwo – Zosia i Paweł, właśnie na pielgrzymce spędza swój miodowy miesiąc 😉, bo „miłość, wierność i uczciwość małżeńską...” ślubowali sobie zaledwie dwa tygodnie temu.

Pokrzepieni najpierw Słowem Bożym i Komunią św. oraz wzmocnieni przepysznym śniadaniem (przygotowanym przez dyrekcję i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2) mogliśmy wyruszyć w dalszą drogę.

Od kilkunastu lat uczestnicy naszej pielgrzymki zapraszani są w gościnne progi zajazdu „Bratanki”, a od dwóch lat Pan Leszek z rodziną goszczą u siebie całą pielgrzymkę koszalińsko-kołobrzeską. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za ogromne serce i cieszymy się, że mamy takich Przyjaciół, którzy czekają na nas każdego roku.

Konferencje w grupach głosił dziś ksiądz Marcin i ksiądz Gracjan. Tematy dotyczące modlitwy w jednej grupie i realnej obecności Chrystusa w Eucharystii w drugiej, dopełniła konferencja o kapłańskim przeżywaniu wiary, którą nagrał dla nas ks. Wacław Grądalski.

Na nocleg przyjęli nas w gościnę mieszkańcy Kłecka.

Od początku pielgrzymki towarzyszą nam Dobre Media - dziękujemy za codzienne transmisje Mszy św. i apeli.  A wszystkich uczestników Złotej Grupy i tych, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie z nami, zapraszamy do śledzenia tych transmisji na dobremedia.org i pielgrzymkowym FB.

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk