Aktualności

7 sierpnia

7 sierpnia 2021 r.

Sobota
Po wczorajszym deszczowym poranku dzisiaj zaświeciło słonko (późnej trochę za bardzo przejęło się rolą i przypiekało z nawiązką 😉. 



Po dłuższej niż zazwyczaj na pielgrzymce nocy w gościnnym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zagórowie i śniadanku przygotowanym przez Kamila i  Olka spacerkiem udaliśmy się na Mszę św.  Godzinki śpiewaliśmy w kościele, co również jest rzadkością na pielgrzymce. Dzisiejszej Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz. W swej homilii zwrócił uwagę, że chociaż wydawać by się mogło, iż punktem centralnym dzisiejszej Ewangelii jest cud dokonany przez Jezusa, to jednak istotniejsze są mocne słowa skierowane do apostołów, których nazwał plemieniem niewiernym i przewrotnym. A jeszcze ważniejsze jest to, co działo się potem. WRÓCILI DO JEZUSA na osobności, z pokorą, a On ich przyjął i wyjaśnił. Życie człowieka wiary wiarę tę weryfikuje, obnaża jego bezradność. Jeżeli wracam z tym do Jezusa, On to poukłada. Jeżeli uczciwie podchodzisz do wiary, czasem wychodzi jej brak (jeżeli pojawi się grzech, wyjściem jest konfesjonał), przy braku wiary Jezus nam wyjaśnia, jeżeli będziemy poszukiwali odpowiedzi. Owocem tego może być POWRÓT.

W związku z tym, że na dzisiejszej Mszy św. nasze pielgrzymkowe małżeństwa odnawiały swoje przyrzeczenia, ks. Tomasz na koniec podkreślił, że małżeństwo jest niesamowitą szkołą wiary i za papieżem Franciszkiem radził, że nawet po największej awanturze nie powinni iść spać niepojednani.

Tradycją naszej pielgrzymki stało się odnawianie małżeńskich przyrzeczeń. Dziś po raz kolejny przed ołtarzem stanęli: Kinga i Kacper - 11 miesięcy małżeństwa, Kasia i Adam  - 7 lat, Gosia i Wiesiu - 20 lat, Alina i Jerzy  - 31 lat, Asia i Darek – 35 lat oraz państwo Leśniewiczowie z Zagórowa. Po odnowieniu przyrzeczeń małżonkowie otrzymali pamiątkowe znaczki.

Po Mszy św. spokojnie ruszyliśmy w drogę. Po wczorajszym ciężkim dniu dzisiejszy był spokojniejszy. Na trasie tradycyjnie – modlitwy, konferencje, śpiew, pożywna zupa w Szetlewku i Grodziec. Tu mieszkańcy czekali na nas z grochówką. Po apelu w pięknie odnowionym kościele krótka noc, bo jutro, mimo niedzieli, zapowiada się męczący dzień.

Wszystkim dobroczyńcom pielgrzymki dziękujemy i w sercach niesiemy ich na Jasną Górę 😊
Zdjęcia można zobaczyć tutaj

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk