Aktualności

4 sierpnia

4 sierpnia 2021 r.
Środa

Noclegi w szkołach coraz lepiej się sprawdzają 😉

Po obfitej kolacji serwowanej przez pielgrzymkowych kucharzy pod kierownictwem Olka i Kamila szybko zregenerowaliśmy siły. Rano tradycyjnie Msza św. w klasztornym kościele. Mamy przywilej codziennego uczestnictwa w Eucharystii – zaznaczył na początku swej homilii ks. Paweł. Dzisiejsze pierwsze czytanie przenosi nas do zmierzających do Ziemi Obiecanej Izraelitów, niezadowolonych z wiadomości o ludzie zamieszkującym tę ziemię. Wiadomości, które zatruły im serca. Jakimi wiadomościami my się karmimy? – do tej refleksji zachęcił ks. Paweł. Czy ten pokarm duchowy nie zatruwa naszych serc? Czy wiadomości o pandemii, skandalach w Kościele nie przygnębiają nas? Nie zamykają na drugiego człowieka, jak apostołów mówiących do Jezusa – „Odpraw ją!” Są uprzedzeni, sugerują Bogu, komu ma pomagać, a komu nie. Czy nie myślimy o sobie, że jesteśmy lepsi, bo pielgrzymujemy? W przekazach medialnych, i nie tylko, dobro jest ciche, niezauważalne, zło natomiast krzykliwe. My potrzebujemy dobrych wiadomości. Cztery dni pielgrzymowania już to pokazały. Miejmy świadomość, że Bóg każdego chce zbawić, każdemu chce okazać swoje miłosierdzie.  Każdy z nas zapewne ma wśród swych bliskich kogoś, komu daleko do Boga, do Kościoła. Przyjmijmy wobec nich postawę otwartą, w ciszy serca módlmy się za nich i bądźmy miłosierni. Jak Chrystus.

Śniadanie pielgrzymkowe i w drogę!

Czwarty dzień pielgrzymowania to również tradycyjnie obiad w „Zajeździe Bratanki” w prawdziwie polskim, szlacheckim stylu – gościnności pana Leszka i jego rodziny nie da się opisać żadnymi słowami!!!  Po sytym obiedzie przepiękny i przeprzepyszny tort pani Grażynki! A że przyjęcie w sali weselnej kojarzy się oczywiście z weselem, nie mogło zabraknąć tańców. Wodzirejem oczywiście był ks. Mateusz. Najpierw po staropolsku – polonez, potem już tradycyjnie – pielgrzymkowo.

Nocleg w Kłecku – oczywiście w szkole. Za to kolacja – drugi obiad. Więc regeneracja zapewniona! Sił nikomu jutro nie zabraknie.

Staropolskim „Bóg zapłać!” dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom 😊
Zdjęcia można zobaczyć tutaj
 

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk