Aktualności

11 sierpnia

11 sierpnia 2021 r.

Środa

Poranek po wczorajszej burzy  - rześki. Wyspani 😉 i wypoczęci ruszyliśmy do Stolca na Mszę św.

Przewodniczył jej dzisiejszy jubilat, ks. Rafał. We wstępie zwrócił uwagę na piękne witraże z wizerunkami świętych. Jest ich w stoleckim kościele naprawdę dużo. Każdy święty ukazany jest z właściwym mu atrybutem. Patronka dnia, św. Klara, przedstawiana jest z Najświętszym Sakramentem. Z jakim atrybutem ty mógłbyś być przedstawiony – do takiej refleksji skłonił nas ks. Rafał. W homilii natomiast zauważył, że skoro pielgrzymka nieuchronnie zbliża się ku końcowi, warto byłoby się zastanowić, co z niej wezmę dla siebie. Wrócimy do szarzyzny życia, czy Jezusa w niej nie będzie mniej? Trudniej będzie o codzienne Godzinki do NMP czy nawet różaniec, nie mówiąc o codziennej Eucharystii. Weźmy jednak coś dla siebie, uczyńmy jakieś postanowienie, np. dodatkowa Msza św. w tygodniu, adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcał ks. Rafał. Św. Klara nie bez przyczyny przedstawiana jest z monstrancją. Nie wystarczy pielgrzymka, nie możemy naszych relacji z Jezusem ograniczać tylko do pielgrzymki. Czas po pielgrzymce jest sprawdzianem naszej wytrwałości, naszej wierności. Niech hasło „Wracamy do Pana” towarzyszy nam każdego dnia. Podejmij postanowienie i poproś kapłana, by ci na jego realizację pobłogosławił – zachęcił na koniec ks. Rafał.

Dzisiejsza Eucharystia to również odnowienie przyrzeczeń kapłańskich – bardzo podniosły moment.

Po Mszy św. śniadanie, życzenia dla ks. Rafała – i w drogę! Piękna droga przez las, dzięki wczorajszemu deszczowi pozbawiona kurzu, postój w Czernicach i Raduczyce – obiad przygotowany przez gospodarzy. No i nawet długi odpoczynek 😊

Wieczór w Działoszynie też inny od wszystkich wcześniejszych. Po kolacji i kąpieli pogodny wieczór i oficjalne przyjęcia do grona pełnoprawnych pielgrzymów wszystkich kotów – tzn. tych, którzy na pielgrzymkowy szlak wyruszyli po raz pierwszy. Egzamin przed głównym egzaminatorem – ks. Mateuszem  - zdało ok. 30 pierwszoroczniaków.

Mamy nadzieję na wspólne pielgrzymowanie za rok 😊 
Zdjęcia mozna zobaczyć tutaj

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk