Aktualności

10 sierpnia

10 sierpnia 2021 r.

Wtorek

I kolejny słoneczny (prawie 😉) dzień za nami...

Ze szkoły w Błaszkach raźnym krokiem ruszyliśmy do Ruszczyc, gdzie w małym kościółku pw. św. Walentego uczestniczyliśmy we Mszy św. Przewodniczył jej ks. Krzysztof, ojciec duchowny pielgrzymki. Przywitał nas nowy proboszcz (od tygodnia na parafii), zachęcając do kultu św. Walentego. Dziś jednak w liturgii wspominamy św. Wawrzyńca diakona, którego postać przedstawił ojciec duchowny w swej homilii. Wawrzyniec, diakon papieża, odpowiedzialny był za dysponowanie majątkiem, który stał się przedmiotem pożądania namiestnika rzymskiego Waleriana. Opowiadając o męczeńskiej śmierci patrona dnia, ks. Krzysztof nawiązał do wcześniejszej konferencji ks. Dawida o miłości, która karmi się ofiarą. Tak było i w przypadku Wawrzyńca, który rozsierdził namiestnika Waleriana, spodziewającego się pieniędzy, kiedy Wawrzyniec przedstawił mu biednych mieszkańców Rzymu jako największy skarb Kościoła. My jesteśmy skarbem Kościoła – stwierdził ks. Krzysztof.  Zobaczcie, jak ważne dla Boga jest nasze życie! Zastanówcie się, w jaki sposób wy możecie oddać życie Bogu – wy , jego skarb – zakończył ojciec duchowny.

Po Mszy św. pielgrzymkowe śniadanie i w drogę. Po drodze mijaliśmy zamkniętą bramę dawnej szkoły w Jasionnej, gdzie przez wiele lat sprawowana była Msza św... Obiad w Chajewie – jak zawsze pyszny i obfity – tym razem nie na boisku, lecz wszyscy u gospodarzy. Dziękujemy za serce i gościnność!

Wszystko sprawnie i gładko dziś szło. Ostatni postój, przed nami tylko trzy kilometry i... się zaczęło!!! Nikt nie przewidział tak gwałtownej burzy, oberwania chmury, jakie zaskoczyło nas na rogatkach Złoczewa. Przemoknięci do suchej nitki, ale w doskonałych humorach, brodząc po kostki w wodzie, dotarliśmy do szkoły. Kamil i Olek już czekali z pysznym makaronem z sosem bolognese!

Wieczorny apel też inny niż dotychczas, a to za sprawą ks. Konrada, który zaproponował... wzajemne umywanie nóg jako symbolu miłości miłosiernej, pomocy bliźniemu, jaką nieść będziemy.

Jutro kolejny długi dzień...
Zdjęcia można zobaczyć tutaj

Inne pielgrzymki

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Wykonanie: Strony www Słupsk