Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

SPRAWOZDANIE 11 SIERPNIA

Sie 11

Obudził nas rześki poranek, jak zwykle na tej pielgrzymce – po deszczowej nocy.  Kolejny dzień pielgrzymowania w pełni zaczął się Eucharystią w kościele w  Stolcu. Tematem homilii wygłoszonej przez księdza Dawida była… droga, czyli pielgrzymkowa codzienność. Ks. Dawid wyszedł od filmów drogi, których bohaterowie przeszli przemianę. Jak Abraham – Bóg wyprowadził go, by wyruszył do ziemi, którą miał wziąć w posiadanie. Nic o niej nie wiedział, ale usłuchał. Pan, mimo bardzo podeszłego wieku Abrahama, dał mu potomka, dał potomstwo liczniejsze niż ziarna piasku na plaży. My też wyruszyliśmy w drogę, jesteśmy na Eucharystii. Bez niej nasza droga nie będzie piękna, byłaby zwykłym rajdem. Idziemy do naszej Matki, wielu kolejny raz. Przytaczając przypowieść o rabinie pytającym strażnika „Dla kogo chodzisz?”, ks. Dawid do pielgrzymów skierował pytane – a ty dla kogo idziesz? Szukasz drogi – posłuchaj Jezusa, On jest Drogą, On wskazuje kierunek – jest Prawdą i Życiem. Wstań, leniwcze, droga sama do ciebie nie przyjdzie – zaapelował na koniec.

Dziś w pięknym stoleckim kościele miała też miejsce wyjątkowa uroczystość - sześć sióstr zakonnych odnowiło swoje śluby zakonne, siostry: Monika, Zofia, Pia, Urszula, Małgorzata i Renata. Ojciec duchowny, mówiąc o wielu dobrych ludziach, których spotykamy na pątniczym szlaku, nazwał je pięknymi kwiatami. Po Komunii św., świadomi swej słabości, prosiliśmy Jezusa by zawsze był z nami, by był naszą drogą.

Po Mszy św. w doskonałych nastrojach wyruszyliśmy w drogę. Pogoda zapowiadała się wspaniała, wprost zachęcała, by iść. Ruch pielgrzymkowy na tej trasie wzmożony, stąd pewne trudności aprowizacyjne. Jednak kierownictwo naszej pielgrzymki nie zostawia nas sierotami. Zupy w Radoszycach było aż nadto. W sekretariacie kończą się kartki pielgrzymkowe – znak, że Jasna Góra tuż tuż. Nocleg w Działoszynie i myśl, że   -  wkrótce upragnione spotkanie z Matką i Jej Synem. 

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk