Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

SPRAWOZDANIE 4 SIERPNIA

Sie 04

Dzisiejszy poranek zapowiadał słoneczny dzień, chociaż nocna ulewa mogła zasiać wątpliwości w serca pielgrzymów. No i było różnie. Dzięki serdecznej gościnności mieszkańców Wągrowca wstaliśmy wypoczęci i pełni sił. Zatem w drogę! Najpierw jednak Msza św. w pięknym pocysterskim kościele. Msza św. miała dziś szczególną oprawę, nie tylko dlatego, że to Dzień Pański. Ponad dwadzieścia par małżeńskich, nie tylko pielgrzymkowych, ale też z Wągrowca, odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie. Była to chwila bardzo wzruszająca nie tylko dla małżonków, wśród których najmłodsze stażem – Agaty i Michała, śluby składało…przed ośmioma dniami!  Każda para otrzymała pamiątkowe znaczki. Homilia ks. Łukasza była również wyjątkowa – bardzo krótka, ale skłaniająca do zajrzenia w głąb własnego serca: "Nie oceniaj – doceniaj! Ocenianie jest przemocą, docenianie buduje".


Po Mszy św. raźno ruszyliśmy w drogę. Słońce zza chmur próbowało momentami nas trochę przypiec, ale to tylko pozory, pora obiadu przyniosła deszcz i lekkie grzmoty. Każdy dzień na pielgrzymce przynosi jakieś niespodzianki. Grupa V i VI, od lat goszczona przez pana Leszka w restauracji „Bratanki”, na deser otrzymała wspaniały, przepyszny tort pani Grażynki – udekorowany zdjęciem grupowym z zeszłego roku i plakatem tegorocznej pielgrzymki. Jak powiedział ks. Marcin, Mieścisko zawsze obficie darzy pielgrzymów, nie tylko w „Bratankach”, ale i Caritas w Domu Kultury, i wielu, wielu gospodarzy z Mieściska i Chabrowa, ale tym razem „to już przegięcie”  Deszcz sprawił, że na drodze kurz opadł i dalszy marsz nie był taki uciążliwy.

Na nocleg dotarliśmy do Kłecka. Dzień zakończyliśmy adoracją, w której uczestniczyli również mieszkańcy miasta. 

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk