Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

Konferencja - dzień czwarty

Sie 04

Maryja uczy przezwyciężać trudności, przyjmować i ofiarować cierpienie.

Umiłowani czciciele Matki Bożej, drodzy pątnicy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Medytacja - dzień czwarty

Sie 04

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 

 

Do Jezusa przyszli faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem». 

Jezus przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i rozumiejcie: Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to właśnie go czyni nieczystym». 

Dzień czwarty

Sie 04

4 SIERPNIA (WTOREK) WĄGROWIEC – KŁECKO  (30 KM)

Rysy na twarzy

Rysy na obrazie Matki Bożej są bolesną pamiątką wydarzeń z XV wieku, a konkretnie z roku 1430. Były to czasy panowania Władysława Jagiełły. Jasna Góra stawała się coraz bardziej sławna. Ludzie pielgrzymowali tu coraz częściej i ofiarowywali Maryi wota, często były to przedmioty ze złota, srebra i drogich kamieni.

Różaniec - dzień trzeci

Sie 03

Konferencja - dzień trzeci

Sie 03

Maryja słucha Boga.

O lekturze i medytacji biblijnej

 W kolejnym dniu naszej duchowej pielgrzymki na Jasną Górę spotykamy się na konferencji, która ma nam pomóc w lepszy sposób przeżyć ten specyficzny czas wewnętrznej wędrówki. Tematem dzisiejszego rozważania będzie Maryja, która słucha Boga i która jest wzorem dla nas w podejściu do lektury słowa Bożego.

Medytacja - dzień trzeci

Sie 03

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 

Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. 

Dzień trzeci

Sie 03

3 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK) CHODZIEŻ - WĄGROWIEC (38 KM)


Maryja Hodogetria

Ikona z Jasnej Góry namalowana jest na desce lipowej o wymiarach 120,2 cm x 81,6 cm. Przedstawia Maryję z Dzieciątkiem, które Matka podtrzymuje na lewej ręce. Prawą ręką wskazuje na swojego Syna, który trzyma w rękach księgę. Taki sposób przedstawienia postaci nazywa się Hodogetria, z greckiego - „wskazująca drogę”. 

Różaniec - dzień drugi

Sie 02
© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk