Aktualności
Dzień szósty
6 SIERPNIA (CZWARTEK) WITKOWO - ZAGÓRÓW (40 KM)
Śluby Jana Kazimierza
Panuje powszechne przekonanie, że śluby złożone przez króla Jana Kazimierza weLwowie były konsekwencją zwycięskiej obrony Jasnej Góry. Te dwa wydarzenia pozostają
organicznie niejako związane. Pełne znaczenie zwycięskiej obrony w 1655 r.
znalazło wyraz w elekcji Maryi na Królową Polski.
Nowenna - dzień drugi

I. Wprowadzenie
W roku 1430 wieść o licznych dziękczynnych wotach, złożonych w skarbcu jasnogórskim, zwabiła bandę rabusiów zarażonych błędami sekty husytów. W czasie napadu na klasztor udało im się wywieźć Cudowny Obraz. Jak głosi tradycja, w miejscu, gdzie dziś stoi kościół św. Barbary, konie przestraszone ustały i dalej nie chciały ciągnąć wozu.Konferencja - dzień piąty
Maryja uczy nas troski o człowieka. O służbie.
Pieniądze, sława, jakiś dobry poziom życia, ekskluzywne wakacje, elegancki dom, komfortowe auto, możliwość wpływania na dzieje świata i kariera… Czy nie są to wartości, które w wielu budzą dreszczyk emocji i pragnień? Dzisiejszy świat zdominowany jest przez sukces, bo jest on niczym sprężyna napędzająca życie i naszą codzienność. Nieraz za wszelką cenę dążymy, by osiągnąć sukces. Szkoda tylko, że często dokonuje się to kosztem drugiego człowieka.
Medytacja - dzień piąty

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.
Dzień piąty
5 SIERPNIA (ŚRODA) KŁECK0 - GNIEZNO - WITKOWO (36 KM)
Królowie na Jasnej Górze
Do Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymowali prawie wszyscy polscy królowie, wielu też wielokrotnie, np. Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt Stary z królową Boną, Zygmunt III Waza, Władysław IV (4 razy), Jan Kazimierz (6 razy), Michał Korybut Wiśniowiecki i Jan III Sobieski (między innymi przed wyprawą wiedeńską i po odsieczy Wiednia w 1683 r.).
Nowenna - dzień pierwszy

I. Wprowadzenie
W XIV wieku książę opolski Władysław dostajewe władanie Ruś Czerwona. W czasie podróży
po powierzonych mu ziemiach znajduje - jak głosi tradycja - w prywatnej kaplicy zamku bełskiego od dawna łaskami słynący wizerunek Bogurodzicy, Podczas napadu Tatarów wpadła tam strzała przez okno i utkwiła w obrazie.