Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

INFORMACJA

Maj 18


W tym roku serce Kościoła bije w Fatimie, setki tysięcy pielgrzymów zmierzają tam, by uczcić Maryję.

Nasza diecezja przeżywa również swój mały jubileusz - po raz 35. wyruszy Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska ze Skrzatusza na Jasną Górę.

Od wieków w naszej Ojczyźnie otaczamy szczególną czcią Matkę Bożą w Jasnogórskim wizerunku. 

Tegoroczne pielgrzymowanie będzie miało szczególny charakter - 6 sierpnia podczas Mszy św. swoje przyrzeczenia małżeńskie odnowią te pary, które w ciągu minionych 35 lat poznały się na pielgrzymce, a jest ich niemało.

Wszystkie małżeństwa zapraszamy na pątniczy szlak, a jeżeli nie będzie to możliwe, to chociaż o przybycie i uczestniczenie w tej wyjątkowej Eucharystii (6 sierpnia przypada w niedzielę).

Osoby, które nie mogą pielgrzymować fizycznie, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Uczestnik tzw. ,,Złotej Grupy’’ otrzyma rozważania na każdy dzień
 i znaczek pielgrzymkowy. O szczegółach poinformuje przewodnik z rejonu.


HASŁO I LOGO PIELGRZYMKI

Maj 18

ZNACZEK 2017

Maj 18

PIELGRZYMKA 2017

Maj 18

ŚWIADECTWO PIELGRZYMOWANIA

Sie 16

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie potrzebowałem dużo czasu na podjęcie decyzji, czy aby na pewno chcę jechać, a właściwie iść na pielgrzymkę. To była raczej szybka decyzja, której absolutnie NIE żałuję. Czasami takie "spontany" są najlepsze.

           

ŚWIADECTWO

Lip 15

 

Na  pieszej pielgrzymce do Częstochowy byłem dwa razy.  Pierwsza różniła się od drugiej zasadniczo.. W czasie drogi najbardziej urzekło mnie to że młodzi ludzie potrafią się modlić nie tylko w tradycyjny sposób ale i poprzez śpiew i pomoc bliźniemu.  Najpiękniejsze na pielgrzymce jest to że kilkadziesiąt ludzi potrafi stworzyć wspólnotę. 

Wspólnota zawiązana na pielgrzymce stanowi dowód żywego Kościoła i jego ciągłego rozwoju. Razem potrafiliśmy chwalić Boga tańcem śpiewem i modlitwą, kiedy trzeba było potrafiliśmy razem  trwać w ciszy i spokoju przed Najświętszym Sakramentem podczas wieczornych czuwań. Dolegliwości fizyczne które występują na pielgrzymce często kształtują nasz charakter i siłę woli.

Na pielgrzymkę warto iść chociaż po to by się sprawdzić. Jednak jest to niezwykła przygoda z Panem Bogiem we wspólnocie ludzi młodych i nie tylko.

         Kacper

 

Świadectwa

Maj 22

Cała przygoda z pielgrzymowaniem zaczęła sie bardzo spontanicznie. Nie interesowała mnie piesza pielgrzyma w ogóle, mimo ze wiele znajomych namawiało mnie abym wybrał sie w ta piesza podroż do Częstochowskiej Matki. Decyzje o wyruszeniu na pielgrzymkę podjąłem gdy pielgrzymi w trasie byli juz 3 dzien. Podjąłem ta decyzje ze względu na moja dziewczynę, która bardzo chciała wybrać sie na pielgrzymkę wtedy był to drugi raz kiedy szła na pielgrzymkę.

 

CZUWANIA WIELKOPOSTNE

Lut 23

W Wielkim Poście, już po raz dziewiąty, zapraszamy  do wspólnej modlitwy. W tym roku spotkanie nosi tytuł ”Uczeń Jezusa” 

MIEJSCA I TERMINY SPOTKAŃ

 

10 marca (piątek), godz. 20.00 - Szczecinek,  kościół pw. Narodzenia NMP. - bp Krzysztof Zadarko

 

11 marca (sobota), godz. 20.00 - Czarne, kościół pw. św. Józefa - bp Krzysztof Włodarczyk

 

17 marca (piątek), godz. 20.00 - Połczyn Zdrój, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - bp Krzysztof Zadarko

 

18 marca (sobota), godz. 20.00  - Piła, kościół pw. NMP Wspomożycielki Wiernych - bp Krzysztof Włodarczyk + brat Maciej z Taize

 

24 marca (piątek), godz. 20.00 - Białogard, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - bp Krzysztof Zadarko

 

25 marca (sobota), godz. 20.00 – Drawsko Pomorskie, kościół pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa - bp Krzysztof Włodarczyk

 

31 marca (piątek), godz. 20.00 - Kołobrzeg, bazylika - bp Krzysztof Zadarko

 

1 kwietnia (sobota), godz. 20.00 - Słupsk, kościół pw. św. Józefa (sanktuarium) - bp Edward Dajczak

 

8 kwietnia (sobota), godz. 20.00 - Koszalin, katedra - bp Edward Dajczak

 

 

© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk